O nas

Jesteśmy przedszkolem publicznym, dla którego organem prowadzącym jest Miasto Stołeczne Warszawa.
Nasze przedszkole znajduje się w Warszawie, w dzielnicy Włochy, przy ul. Sulmierzyckiej 1, w spokojnej, zielonej okolicy, z dala od głównych ulic. Posiadamy duży, zadrzewiony ogród, sprzyjający aktywności fizycznej dzieci.
Prowadzimy działalność dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczą dla dzieci w wieku 3-6 lat. W szczególnych przypadkach, w miarę wolnych miejsc, przyjmujemy dzieci 2,5 letnie.
Nadrzędnym celem, jaki sobie stawiamy, jest wszechstronny rozwój dziecka, na miarę jego możliwości, w atmosferze bezpieczeństwa, akceptacji, życzliwości, poszanowania praw dziecka, a w efekcie – dobre przygotowanie dziecka do podjęcia nauki w szkole.
Proces dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczy wzbogacamy o:

• wycieczki – teatry, muzea, gospodarstwa agroturystyczne i inne;
  • udział w akcjach charytatywnych – Góra Grosza, wspomagamy bezdomne zwierzęta, pomagamy (poprzez zbiórkę potrzebnych artykułów) wychowankom Domu Dziecka (Ochronka im. Brata Alberta) w Stalowej Woli;
  • udział naszych dzieci w konkursach i przeglądach twórczości dziecięcej;
  • współpracę z biblioteką i Szkołą Podstawową nr 88;
  • realizację programów rozszerzających podstawę programową wychowania przedszkolnego, m.in. “Wychowanie w duchu uniwersalnych wartości”, “Wokół prawd i mądrości zawartych w przysłowiach polskich”, “Promowanie zdrowego stylu życia” ;
  • realizację programów wczesnej profilaktyki – “Cukierki”, “Magiczne kryształy”, jak również programów wspierających rozwój emocjonalno-społeczny dziecka.
  • od kilku lat organizujemy dla przedszkolaków imprezę sportową o zasięgu dzielnicowym – Bieg Przedszkolaka oraz imprezę kulturalną o zasięgu warszawskim Przegląd Taneczny “Na ludową nutę”;
  • organizację wydarzeń i imprez przedszkolnych: ubieranie choinek grupowych wspólnie z rodzicami, wigilia, bal karnawałowy, Dzień Babci i Dziadka, festyn rodzinny z okazji Dnia Mamy, Dnia Dziecka i Dnia Taty.

Przywiązujemy dużą wagę do pobytu dzieci na świeżym powietrzu oraz stwarzamy warunki do ich rozwoju ruchowego. Dlatego codziennie bawimy się w ogrodzie, a w salach organizujemy zabawy ruchowe i prowadzimy ćwiczenia gimnastyczne.
Wyróżnia nas uznanie w środowisku lokalnym, sukcesy szkolne naszych absolwentów oraz ciepła, przyjazna atmosfera.

Odpłatność

UWAGA RODZICE!

Przedszkole Nr 313   02-139 W-wa, ul. Sulmierzycka 1

Przelew żywieniowy: 97 1030 1508 0000 0005 5064 0066

Przypominamy, że na konto bankowe wpłacamy tylko opłaty za wyżywienie.

Wpłaty na konto bankowe należy dokonywać z dokładnością do 0,01 PLN

Termin opłat do 10-tego dnia miesiąca.

Prosimy o terminowe wpłaty.

Rozkład dnia

Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku od godziny 7.00 do godziny 17.00

07.00 – 08.00 Schodzenie się dzieci w grupach połączonych. Zabawy dowolne odpowiadające zainteresowaniom dzieci: m.in. konstrukcyjne, tematyczne, gry stolikowe, aktywność w kąciku książki, itp.
08:00 – 08:20 Zabawa ruchowa/ćwiczenia poranne. Praca indywidualna z dzieckiem lub w grupach.
08:20 – 09:00 Czynności higieniczno-porządkowe. Śniadanie
09:00 – 09:30 Zabawy dowolne odpowiadające zainteresowaniom dzieci. Praca indywidualna z dziećmi.
09:30 – 10:30 Zajęcia dydaktyczne wg przyjętego programu wychowania przedszkolnego.
10:30 – 11:45 Ubieranie się w szatni i pobyt w ogrodzie przedszkolnym. Spacery.
11:45 – 12:40 Czynności higieniczno-porządkowe. Obiad.

(dzieci 3-letnie)

Czynności higieniczno-porządkowe. Wypoczynek na leżakach.

Muzyka relaksacyjna.

12:40 13:15 Czynności higieniczno-porządkowe. Czytanie książki.
13:15 – 14:15 Zabawy dydaktyczne. Praca indywidualna lub w grupach. Zabawy ruchowe.
14:15 – 15:00 Czynności higieniczno-porządkowe. Podwieczorek.
15:00 – 16:30 Zabawy dowolne odpowiadające zainteresowaniom dzieci. Praca indywidualna z dzieckiem lub w grupach. Pobyt w ogrodzie (wiosna/lato). Rozchodzenie się dzieci.
16:30 – 17:00 Rozchodzenie się dzieci w grupach łączonych. Zabawy dowolne odpowiadające zainteresowaniom dzieci. Pobyt w ogrodzie (wiosna/lato)

W czasie pobytu dzieci w przedszkolu (w budynku i na terenie ogrodu) przestrzegane są zasady bezpieczeństwa.